fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Redukcja zmarszczek wypełniaczami

W miarę upływu czasu, na naszej skórze pojawiają się zmarszczki i fałdy. Nie dodają nam one urody, ale na szczęście medycyna estetyczna zna sposoby na pozbycie się ich. Najbardziej skutecznym sposobem jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Właściwości kwasu hialuronowego:

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka. Jego podstawowa funkcja to zdolność wiązania wody i utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia tkanek. Niestety, z upływem lat i pod wpływem ekspozycji na słońce, zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na zmniejszenie poziomu jej nawilżenia. Włókna kolagenowe tracą elastyczność, ich liczba ulega zmniejszeniu. W efekcie skóra traci sprężystość i pojawiają się zmarszczki. Można im jednak przeciwdziałać.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg wypełniania zmarszczek?

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich osób, u których widoczne są fałdy lub zmarszczki, a zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej okazują się niewystarczające do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Każdy zabieg podania kwasu hialuronowego poprzedzony jest konsultacją lekarską. Zabieg jest z reguły bezbolesny, ponieważ lekarz stosuje miejscowe znieczulenie lub stosuje preparaty kwasu hialuronowego z dodatkiem lidokainy, środka miejscowo znieczulającego.

Preparat podawany jest cienkimi igłami lub specjalnymi kaniulami, których końcówka jest zaokrąglona i nie uszkadza tkanek. Po wstrzyknięciu preparatu pod skórę wypełnia on i wygładza istniejące zmarszczki. W większości przypadków można też od razu wrócić do codziennych obowiązków.

Jaki jest efekt zabiegu?

Efekt zabiegu jest natychmiastowy, wypełnione zmarszczki znikają lub stają się znacznie mniej widoczne.  Trwałość efektu to sprawa indywidualna i zależy między innymi od wieku osoby, od typu skóry, czy stylu życia. Zabieg warto powtarzać po upływie sześciu do dwunastu miesięcy dla podtrzymania pożądanego efektu.

Rodzaje zabiegów z kwasem hialuronowym:

  • likwidowanie zmarszczek na czole i okolicy oczu
  • wygładzanie fałdów nosowo wargowych
  • likwidowanie zmarszczek okolicy ust (“zmarszczki palacza”)

Kiedy nie należy używać wypełniaczy?

Zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie należy wykonywać w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią
  • choroby nowotworowej
  • chorób autoimmunologicznych
  • stanów zapalnych skóry
  • uczulenia na kwas hialuronowy
  • skłonności do występowania bliznowców

Bezpieczeństwo zabiegu:

Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla człowieka i od dawna używany w medycynie. To substancja naturalnie występująca w skórze. Poza efektem estetycznym, poprawia uwodnienie skóry, stymuluje komórki skóry do produkcji białek, co ma znaczenie w jej regeneracji. Bezpieczeństwo zabiegu jest w dużej mierze związane z dobraniem odpowiedniego preparatu i zastosowaniu odpowiedniej techniki.

Cena opisywanego powyżej zabiegu

Nazwa zabiegu
Cena
W zależności od użytego preparatu kwasu hialuronowegood 500 PLN

Inne zabiegi z tej kategorii

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.