fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Modelowanie i powiększanie ust

Powiększanie ust, modelowanie ust to częsty temat pytań pacjentek odwiedzających naszą Klinikę Medycyny Estetycznej w Warszawie. Usta są elementem naszej twarzy, na który wszyscy zwracają uwagę – zwłaszcza podczas rozmowy. Jędrne, pełne i proporcjonalne – podkreślają atrakcyjność rozmówcy, natomiast suche i blade – sugerują zmęczenie, a nawet chorobę.

Czym różni się powiększanie od modelowania i nawilżania ust?

Wszystkie te zabiegi mają jeden wspólny mianownik: użycie kwasu hialuronowego. Efekt natomiast, jest zależny od sposobu jego podania: powiększając – staramy się wpłynąć na objętość całej czerwieni wargowej, modelując – zwracamy uwagę głównie na ich kształt i kluczowe elementy anatomiczne, natomiast nawilżając – staramy się rozprowadzić materiał na jak największej powierzchni, aby maksymalnie wykorzystać higroskopijne właściwości kwasu hialuronowego.

Na czym polega zabieg powiększania i modelowania ust?

Zabieg jest wykonywany bardzo cienką igłą lub kaniulą w okolice czerwieni wargowej, w znieczuleniu miejscowym, aby był on maksymalnie komfortowy dla pacjenta. Cała procedura trwa około godziny.

Jaki jest efekt zabiegu?

Powiększanie ust to zabieg, który daje efekt natychmiast, choć w ciągu pierwszych kilku dni jest on zwielokrotniony przez naturalny obrzęk występujący u każdej pacjentki. Po jego ustąpieniu jest widoczny ostateczny rezultat, który utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Modelowanie ust daje efekt stopniowo w miarę jak ustępuje obrzęk pozabiegowy. Jest najlepiej widoczne na przestrzeni czasu po kilku zabiegach minimalna ilością kwasu hialuronowego.

Modelowanie ust

Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny?

Powiększanie ust to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Wargi to bardzo delikatna okolica – nic więc dziwnego, że możemy spodziewać się po jego wykonaniu lekkiego obrzęku. Czasem może pojawić się niewielki siniak. Objawy te ustępują po kilku dniach.

Jak należy się przygotować do zabiegu powiększania ust?

W ciągu tygodnia poprzedzającego zabieg nie można zażywać aspiryny i leków które zawierają kwas acetylosalicylowy oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej.

 
 

Cena opisywanego powyżej zabiegu

Nazwa zabiegu
Cena
W zależności od ilości użytego preparatuod 900 PLN

Inne zabiegi z tej kategorii

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.