w Aktualności

Chociaż uwielbiamy wakacje, nasza skóra wtedy nie odpoczywa ani chwili. Zwykle podczas urlopu zapominamy o codziennej pielęgnacji i ograniczamy się do stosowania kremów z filtrem. Nasza skóra jest jednak bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, klimatu, środki myjące i jakoś wody.

Jak ustrzec się problemów na urlopie?
Dbajmy o prawidłowe nawilżanie. Chlorowana woda z basaenu lub słona woda morska może nadmiernie wysuszać skórę, dlatego po kąpielach zaleca się prysznic z użyciem żelu o naturalnym pH o jak najprostszym składzie.
Aby uniknąć nadmiernego przesuszenia skóry warto stosować sprawdzone kremy nawilżające z dodatkiem naturalnych olejów roślinnych ze składnikami łagodzącymi np. allantoniną lub pantenolem. Jeśli urlop spędzamy na plaży, to nie unikniemy pocenia się oraz zwiększonego wydzielania sebum, co w połączeniu z bakteriami prowadzi do powstawania pryszczy i krostek.

Przy wysokiej temperaturze nasza skóra będzie zroszona potem, ale do jego wycierania stosujmy czysty ręcznik lub jednorazowe chusteczki higieniczne. Do mycia twarzy używajmy preparatów oczyszczających z nadmiaru sebum, a następnie możemy nałożyć lekki krem nawilżający nietłusty. Nasza skóra lubi stałą temperaturę, przyzwyczaja się do kosmetyków stosowanych na co dzień i nie lubi długotrwałej ekspozycji na słońce.

Podczas urlopu, gdy pozwalamy sobie na odstępstwa od pewnej rutyny, skóra może zareagować nadmiernym przesuszeniem, podrażnieniem, większą skłonnością do wyprysków, alergii oraz zwiększoną podatnością na infekcje. Dlatego nie zapominajmy o prawidłowej pielęgnacji podczas wypoczynku.

Start typing and press Enter to search