fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Od czego zależy czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w skórze?

Kwas hialuronowy

Prawda jest taka, że czynniki wpływające na czas utrzymywania się kwasu hialuronowego można mnożyć prawie bez końca. Nasze ciało jest bardzo skomplikowanym tworem, a jego działanie jest uzależnione od niezliczonych procesów jakie w nim bezustannie zachodzą. Dodatkowo, organizm reaguje na bodźce jakimi jest ciągle atakowany z zewnątrz. To wszystko wpływa na czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w naszej skórze.

Czynniki wewnętrzne

 Efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego będą na tyle trwałe, na ile pozwala rodzaj kwasu, który został podany oraz jego stężenie i styl życia. 

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kwasu hialuronowego:

  • Nieusieciowany kwas hialuronowy podaje się głównie w celu nawilżenia skóry. Zwykle utrzymuje się on dużo krócej niż usieciowany kwas.
  • Usieciowiany aplikowany jako wypełniacz np. przy powiększaniu ust lub korekcji kształtu policzków. 

Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w skórze zależy od miejsca, gdzie został podany, ale też od trybu życia, wieku, stopnia ekspresyjności mimiki twarzy i struktury skóry. O trwałości decyduje też miejsce aplikacji, ponieważ iniekcja w strefę zwiększonej ekspresji zmarszczek mimicznych będzie mniej trwała niż aplikacja w miejsce nieruchome. Czas utrzymywania zwiększy się jeżeli połączymy kwas hialuronowy z inną metodą odświeżenia skóry, taką jak mezotoksyna botulinowa.

Czynniki zewnętrzne 

Istotnym czynnikiem wpływającym na rezultaty zabiegu jest ekspozycja skóry na promienie słoneczne. Wraz ze wzrostem czasu przebywania na słońcu skraca się czas trwałości i utrzymywania kwasu hialuronowego  w skórze. Negatywny wpływ ma nie tylko słońce, ale też solarium. 

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.