fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Najczęstsze mity o medycynie estetycznej

Mity o medycynie estetycznej

Spis treści:

  1. Medycyna estetyczna czyli toksyna botulinowa.
  2. Zabiegi dla próżnych pań. Dlaczego?
  3. Zabiegi są koszmarnie drogie!
  4. Można się łatwo uzależnić
  5. Im później zdecydujemy się na zabieg, tym lepiej
  6. Podsumowanie

Każdy z nas pragnie wyglądać atrakcyjnie i dobrze czuć się we własnym ciele. Obecnie istnieje szeroka gama najróżniejszych zabiegów, które mają służyć podkreśleniu piękna. Jeśli korzystamy z porad specjalistów i wybieramy sprawdzone, zaufane gabinety medycyny estetycznej to nie ma się czego obawiać. Natomiast zabiegi wykonywane przez osoby bez większego doświadczenia lub co gorsza, bez uprawnień do przeprowadzania określonych terapii, to kuszenie losu o powikłania.

Wokół zabiegów medycyny estetycznej pojawiło się wiele mitów. Poniżej kilka z nich.

Medycyna estetyczna czyli toksyna botulinowa.

Nie, to nie tylko toksyna botulinowa. Jest wiele zabiegów, tak jak i wiele potrzeb pacjentów. Można zmniejszyć lub całkowicie pozbyć się zmarszczek, ale również odżywić i nawilżyć skórę, zredukować cellulit i rozstępy, usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z określonych miejsc i wiele wiele innych.

Zabiegi dla próżnych pań. Dlaczego?

Czy chęć ładnego wyglądu to coś złego? Przecież miło jest z zadowoleniem popatrzeć w lustro. Poza tym, zabiegi wykonywane są również u panów. Istnieją nawet specjalne oferty skierowane wyłącznie do płci męskiej.

Zabiegi są koszmarnie drogie!

Owszem, są zabiegi droższe ale są i tańsze. Droższy nie znaczy lepszy w naszym konkretnym przypadku. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który indywidualnie do naszych potrzeb dobierze rodzaj terapii.

Można się łatwo uzależnić

Aby utrzymać zadowalające efekty, zabiegi należy regularnie powtarzać. Rozsądny lekarz medycyny estetycznej nie pozwoli, aby pacjent poddawał się zabiegom bez opamiętania. To chyba najczęstsze mity z jakimi się spotykamy. Zwykle obawiamy się tego, czego nie znamy, a medycyna estetyczna nie jest ani straszna ani niedostępna.

Im później zdecydujemy się na zabieg, tym lepiej 

Zabiegi medycyny estetycznej często kojarzone są z osobami starszymi ‒ to oczywiście mit. Nie można określić wieku, który jest odpowiedni na rozpoczęcie zabiegów, to kwestia indywidualna, uzależniona  przede wszystkim od stanu skóry. Profilaktyczne zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają spowolnienie procesów starzenia i redukcję niedoskonałości skóry. Warto też podkreślić, że pielęgnacja skóry w młodym wieku procentuje pięknym, zdrowym wyglądem przez długie lata.

Podsumowanie 

Jak widać, nie wszystkie opinie krążące na temat medycyny estetycznej są prawdziwe. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto więc  zasięgnąć konsultacji u specjalisty, który dokładnie wyjaśni każdą kwestię.

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.