w Aktualności

Każdy z nas pragnie wyglądać atrakcyjnie i dobrze czuć się we własnym ciele. Obecnie istnieje szeroka gama najróżniejszych zabiegów, które mają służyć podkreśleniu piękna. Jeśli korzystamy z porad specjalistów i wybieramy sprawdzone, zaufane gabinety medycyny estetycznej to nie ma się czego obawiać. Natomiast zabiegi wykonywane przez osoby bez większego doświadczenia lub co gorsza, bez uprawnień do przeprowadzania określonych terapii, to kuszenie losu o powikłania.

Jest również dużo różnych mitów na temat medycyny estetycznej, a oto kilka z nich…

1. Medycyna estetyczna czyli botoks.
Nie, to nie tylko botoks. Jest wiele zabiegów, tak jak i wiele potrzeb pacjentów. Można zmniejszyć lub całkowicie pozbyć się zmarszczek, ale również odżywić i nawilżyć skórę, zredukować cellulit i rozstępy, usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z określonych miejsc i wiele wiele innych.

2. Zabiegi dla próżnych pań. Dlaczego?
Czy chęć ładnego wyglądu to coś złego? Przecież miło jest z zadowoleniem popatrzeć w lustro. Poza tym, zabiegi wykonywane są również u panów. Istnieją nawet specjalne oferty skierowane wyłącznie do płci męskiej.

3. Zabiegi są koszmarnie drogie!
Owszem, są zabiegi droższe ale są i tańsze. Droższy nie znaczy lepszy w naszym konkretnym przypadku. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który indywidualnie do naszych potrzeb dobierze rodzaj terapii.

4. Można się łatwo uzależnić.
Aby utrzymać zadowalające efekty, zabiegi należy regularnie powtarzać. Rozsądny lekarz medycyny estetycznej nie pozwoli, aby pacjent poddawał się zabiegom bez opamiętania. To chyba najczęstsze mity z jakimi się spotykamy. Zwykle obawiamy się tego, czego nie znamy, a medycyna estetyczna nie jest ani straszna ani niedostępna.

Start typing and press Enter to search