fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Nadpotliwość pach – co robić gdy antyperspirant nie pomaga?

Nadpotliwość pach

Nadmierna potliwość pach to przykry i wstydliwy problem wielu osób. Niezależnie od tego czy jest to spotkanie towarzyskie, biznesowe, wystąpienie publiczne lub niedzielny obiad w restauracji, mokre plamy potu na ubraniu wyglądają nieestetycznie, sprawiają, że czujemy się skrępowani i  tracimy pewność siebie. 

 

Jak radzić sobie z nadmierna potliwością? 

Jakie są sposoby walki z nadmierną potliwością? 

  • Istnieje wiele kosmetyków, które mają za zadanie niwelować pocenie się, warto jednak pamiętać, że różnego typu preparaty, choć zminimalizują objawy nie zlikwidują problemu. 
  • Kolejnym sposobem umożliwiającym redukcję problemu nadmiernej potliwości pach jest zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej, znanej również jako toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany. 

 

Leczenie z wykorzystaniem toksyny botulinowej 

Jak wygląda leczenie nadmiernej potliwości pach z wykorzystaniem toksyny botulinowej? Już wyjaśniamy. 

Pierwszym krokiem w kierunku leczenia nadpotliwości jest wizyta w zaufanym gabinecie medycyny estetycznej. Podczas konsultacji specjalista przeprowadzi wywiad medyczny i omówi szczegóły zabiegu.

Zabieg rozpoczyna się do miejscowego znieczulenia skóry pach, kolejny krok to ostrzykiwanie niewielką dawką toksyny botulinowej typu A, która uzyskiwana jest z bakterii Clostridium botulinum. Na skutek wstrzyknięcia toksyna botulinowau następuje przerwanie przewodnictwa nerwowego we włóknach nerwowych, które zaopatrują gruczoły potowe, a to zapobiega wydzielaniu się potu. Efekty zabiegu utrzymują się przez od 4 do 6 miesięcy. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na toksyna botulinowa pach? 

Ostrzykiwanie pach toksyna botulinowaem to procedura lecznicza, która ma na celu osłabienie intensywności pocenia się oraz zmniejszenie ilości produkowanego potu w danym miejscu. Zabieg może być przeprowadzony niezależnie od pogody i pory roku. 

Nie ma potrzeby, aby dłużej zwlekać – warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.