fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Czym jest mezoterapia? Czy warto z niej korzystać?

kwas hialuronowy

Spis treści:

  1. Czy warto z niego korzystać?
  2. Jak zadbać o skórę?
  3. Mezoterapia ‒ jak ją stosować?
  4. Podsumowanie

Czy warto z niego korzystać? 

Im wcześniej zaczniesz dbać o skórę, tym wolniej będzie się starzała. Jednym z innowacyjnych i coraz bardziej docenianych preparatów do pielęgnacji skóry. Cóż to takiego? Są to skoncentrowane preparaty zaliczane do kategorii serum, które działają na powierzchniowe, jak i głębokie warstwy skóry. Mezoterapia to nowy wymiar głębokiego nawilżenia i rewitalizacji skóry!

Jak zadbać o skórę? 

Zdrowaskóra to skóra dobrze nawilżona. Trzeba jednak pamiętać, że krem, zdrowy styl życia i dieta mogą nie wystarczyć, by zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację. Warto wtedy sięgnąć po specjalnie przygotowany kwas hialuronowy podawany do powierzchownych warstw skóry.

Specjalne przygotowanie polega na tym, że ów preparat jest na tyle delikatny, że nie tworzy nierówności po zabiegu, a jednocześnie wystarczająco odporny, aby pozostać w skórze przez kilka miesięcy.

Pozostając w powierzchownych warstwach kwas chłonie wodę, a to sprawia, że skóra jest nawilżona, bardziej jędrna i napięta. Kwas ma też pozytywny wpływ na tworzenie włókien kolagenowych ‒ stymuluje ich regenerację po uszkodzeniach wywołanych przez słońce i czas.

Mezoterapia ‒ jak ją stosować? 

Boostery mają dość płynną konsystencję, zazwyczaj dołączony jest do nich ułatwiający aplikację kroplomierz. Preparat należy nałożyć na osuszoną, czystą  twarz, po czym nałożyć krem. Boostery dobrze się rozprowadzają i szybko wchłaniają się. 

Podsumowanie 

Zapraszamy na zabiegi do Akademii Medycyny Estetycznej, a ponadto zachęcamy do lektury cyklu postów: Lepiej zapobiegać zawierających opis zabiegów profilaktycznych.

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.