fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Błędy w pielęgnacji

Błędy w pielęgnacji

Czy zdarza się, że mimo starań wciąż zmagasz się z problematyczną cerą?

Oto lista najczęściej popełnianych błędów, o których nikt nie pamięta. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

  • Niedokładny demakijaż to najczęstszy powód niedoskonałości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że nawet dobry żel do mycia twarzy oraz gęsta piana nie jest stanie w pełni oczyścić skóry z resztek kosmetyków. Warto po umyciu twarzy, zrobić test białego wacika i przetrzeć skórę płynem micelarnym.
  • Dotykanie twarzy brudnymi rękami i telefonem. Warto pamiętać, że to właśnie nasze dłonie oraz telefon są siedliskiem wielu bakterii, które nieświadomie przenosimy na delikatną skórę twarzy, co powoduje niechciane wypryski. Spróbuj rozmawiać na głośniku lub przez słuchawki!
  • Picie odpowiedniej ilości wody często jest bagatelizowane, a ma kluczowe znaczenie dla wyglądu cery. Odpowiednie nawodnienie to podstawowy krok to właściwego nawilżenia. To naprawdę działa!
  • Używanie zbyt wielu kosmetyków, nie pomaga, lecz szkodzi. W tym przypadku mniej znaczy więcej! Postaraj się używać jedynie wybranych, najistotniejszych produktów oraz zapewnić skórze dni bez makijażu, a z pewnością zobaczysz różnicę!
Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.