fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości jest jednym z zabiegów oferowanych w naszej klinice. Mimo, iż pocenie jest prawidłowym procesem organizmu, nadmierne pocenie może być niezmiernie kłopotliwe. Z problemem tym wiąże się poczucie wstydu, zażenowania, co prowadzi w efekcie do ograniczeń w kontaktach z innymi ludźmi. Osoby cierpiące na nadpotliwość wiedzą, jak dolegliwość ta jest uciążliwa w codziennym życiu, zwłaszcza, że często towarzyszy jej nieprzyjemny zapach, powstający w wyniku rozkładu potu przez bakterie. Umycie skóry i użycie dezodorantu tylko na chwilę usuwa problem.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg leczenia nadpotliwości?

Dla wszystkich osób, które odczuwają dyskomfort z powodu nadmiernego pocenia się, nie dającego się opanować zwykłymi metodami np. codziennym stosowaniem antyperspirantów.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu botoksu w okolice silnie pocące się. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i można po nim od razu wrócić do codziennych zajęć. Pełny efekt pojawia się po dwóch tygodniach.

Przed zabiegiem lekarz znieczula miejscowo skórę przy pomocy specjalnego kremu w celu poprawienia komfortu pacjenta. Po wstrzyknięciu do skóry botoksu dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez około 6 miesięcy. To oznacza, że po jej ustąpieniu zabieg należy powtórzyć.

Cena opisywanego powyżej zabiegu

Nazwa zabiegu
Cena
W zależności od ilości użytej toksyny botulinowejod 1200 PLN

Inne zabiegi z tej kategorii

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.