fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Profilaktyka w medycynie estetycznej – dlaczego jest ważna?

Profilaktyka w medycynie estetycznej

Spis treści:

  1. Profilaktyka przeciwstarzeniowa
  2. Zabiegi anti-aging medycyny estetycznej

      3. Podsumowanie

Medycyna estetyczna jest nastawiona nie tylko na leczenie ale również, a może nawet przede wszystkim, na profilaktykę. Działania podejmowane przez specjalistów w swojej dziedzinie nakierowane są na przeciwdziałanie oraz skuteczne spowalnianie procesów starzenia się skóry.

Profilaktyka przeciwstarzeniowa 

Jak powszechnie wiadomo, lepiej jest zapobiegać niż leczyć i jest to zasada obowiązująca również w medycynie estetycznej. Istnieje bogata oferta zabiegów odżywiających, nawilżających i wzmacniających skórę, dzięki czemu zmarszczki będą pojawiać się dużo później. Odpowiednia pielęgnacja skóry w młodym wieku procentuje pięknym i zdrowym wyglądem przez wiele lat. A ponadto: 

  • opóźniania pojawienie się widocznych oznak starzenia
  • sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej
  • ma pozytywny wpływ samopoczucie
  • sprawia, że niezależnie od wieku czujemy się atrakcyjnie
  • zwiększa pewność siebie  pewności siebie.

Warto też dodać, że wczesna profilaktyka pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji przez długi czas oraz zmniejsza konieczność zastosowania bardziej inwazyjnych zabiegów i radykalnych terapii leczniczych.

Zabiegi anti-aging medycyny estetycznej

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej musi być dostosowany do potrzeb i rodzaju skóry. Wśród tych, które wykonywane są najczęściej wymienić możemy: 

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, zwany również   wampirzym liftingiem, zaliczany jest do grona najbardziej naturalnych terapii. Specjalista pobiera niewielką ilość krwi pacjenta. Probówki z krwią, w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi, poddaje się odwirowaniu. Następnie osocze wstrzykiwane jest w skórę pacjenta. Skóra po zabiegu ma wyrównany koloryt, zmarszczki i bruzdy są wygładzone, cera wygląda młodziej. 

Mezoterapia

Mezoterapia w szczególności zalecana jest w przypadku skóry ziemistej, pozbawionej blasku, zniszczonej ‒ na przykład przez trądzik czy palenie papierosów. Podczas zabiegu specjalista delikatnie nakłuwa warstwy powierzchniowe skóry i wstrzykuje odpowiednio dobrane preparaty, najczęściej kwas hialuronowy. Zabieg nie należy do bolesnych, a czas jego trwania to ok 30 minut. 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w organizmie glikozoaminoglikan. Niestety wraz ze starzeniem się organizmu maleje ilość kwasu hialuronowego, a to sprawia, że skóra jest odwodniona, traci jędrność i pojawiają się na niej zmarszczki oraz bruzdy. Preparat wstrzykiwany jest do skóry za pomocą cienkich igieł. Obszarem zabiegowym mogą być zmarszczki, usta, bruzdy wargowo-nosowe. 

Inne zabiegi medycyny estetycznej

Wśród innych, często wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej wymienić możemy takie, jak: 

Podsumowanie 

Zabiegi medycyny estetycznej to sposób, by złagodzić oznaki upływającego czasu i cieszyć się piękną zdrową cerą. Pamiętajmy jednak, że każdy z zabiegów musi być wykonywany przez specjalistę o odpowiednich kompetencjach. 

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.