fbpx
logo medycyna estetyczna warszawa

Lipofilling

Lipofilling Warszawa

Na lipofilling, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej, która jest naturalnym wypełniaczem oraz źródłem komórek macierzystych decyduje się coraz więcej osób. Na czym polega lipolifting i kiedy w szczególności zalecany jest taki zabieg? Zachęcamy do lektury!

Czy jest lipolifting? 

Lipofilling to, mówiąc najprościej, przeszczep tkanki tłuszczowej z miejsca dawczego do miejsca biorczego. Miejsce dawcze to obszar, gdzie nagromadził się tłuszcz, którego chcemy się pozbyć ‒ najczęściej są to uda, biodra, brzuch, ramiona, boczki. Pobrany tłuszcz zostaje oczyszczony z nadmiaru wody i martwych komórek.  Następnie ów tłuszcz zostaje wszczepiony w dowolne miejsce, na przykład takie, jak twarz, pośladki, piersi. Dzięki temu można powiększyć biust, wymodelować twarz lub pośladki bez zbędnego ryzyka jakim, jest operacja wszczepiania implantów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. 

Dlaczego warto zdecydować się na lipolifting? 

  • Lipofilling umożliwia wyrzeźbienie ciała oraz usunięcie fałdek tłuszczu z miejsc, w których jest ich za dużo. 
  • Dzięki takiemu zabiegowi możliwa  jest korekta kształtu twarzy oraz niwelacja bruzd nosowo-wargowych.
  • Taki zabieg sprawia, że możemy usunąć tłuszcz z miejsc, w których go nie chcemy i dodać w te miejsca, które śmiało można wyeksponować. 
  • Dodatkowo, tłuszcz jest bogaty w komórki macierzyste, a są one niezwykle cenne.
  • Znajdujące się z tłuszczu komórki macierzyste świetnie wpływają na odnowę i regenerację skóry, dzięki temu nabiera ona młodszego i zdrowego blasku, a cera staje się świeża i świetlista.
  • Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia. 
  • W związku z tym, że przeszczepiamy własny tłuszcz, to nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepu  bądź wystąpienia reakcji alergicznej.
  • Nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu. 

O czym należy pamiętać? 

Pamiętajmy jednak, że taki zabieg musi być przeprowadzony przez kompetentne osoby, w bezpiecznych i komfortowych dla pacjenta warunkach. Tylko wtedy uzyskamy zadowalające efekty. Jeśli więc  jesteśmy zainteresowani lipoliftingiem to koniecznie powinniśmy udać się na konsultację do doświadczonego i zaufanego lekarza.

Podsumowanie 

Lipofilling to innowacyjna metoda polegająca na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej za dużo, do takich, które chcemy wyeksponować. Pamiętajmy jednak, że taki zabieg musi być przeprowadzony z największą precyzją i przez kompetentne osoby. 

Zobacz więcej: toksyna botulinowa – zapobieganie zmarszczkom

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.