logo medycyna estetyczna warszawa

Lipofilling

Lipofilling Warszawa

Na lipofilling, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej, która jest naturalnym wypełniaczem oraz źródłem komórek macierzystych decyduje się coraz więcej osób. Na czym polega lipolifting i kiedy w szczególności zalecany jest taki zabieg? Zachęcamy do lektury!

Czy jest lipolifting? 

Lipofilling to, mówiąc najprościej, przeszczep tkanki tłuszczowej z miejsca dawczego do miejsca biorczego. Miejsce dawcze to obszar, gdzie nagromadził się tłuszcz, którego chcemy się pozbyć ‒ najczęściej są to uda, biodra, brzuch, ramiona, boczki. Pobrany tłuszcz zostaje oczyszczony z nadmiaru wody i martwych komórek.  Następnie ów tłuszcz zostaje wszczepiony w dowolne miejsce, na przykład takie, jak twarz, pośladki, piersi. Dzięki temu można powiększyć biust, wymodelować twarz lub pośladki bez zbędnego ryzyka jakim, jest operacja wszczepiania implantów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. 

Dlaczego warto zdecydować się na lipolifting? 

  • Lipofilling umożliwia wyrzeźbienie ciała oraz usunięcie fałdek tłuszczu z miejsc, w których jest ich za dużo. 
  • Dzięki takiemu zabiegowi możliwa  jest korekta kształtu twarzy oraz niwelacja bruzd nosowo-wargowych.
  • Taki zabieg sprawia, że możemy usunąć tłuszcz z miejsc, w których go nie chcemy i dodać w te miejsca, które śmiało można wyeksponować. 
  • Dodatkowo, tłuszcz jest bogaty w komórki macierzyste, a są one niezwykle cenne.
  • Znajdujące się z tłuszczu komórki macierzyste świetnie wpływają na odnowę i regenerację skóry, dzięki temu nabiera ona młodszego i zdrowego blasku, a cera staje się świeża i świetlista.
  • Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia. 
  • W związku z tym, że przeszczepiamy własny tłuszcz, to nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepu  bądź wystąpienia reakcji alergicznej.
  • Nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu. 

O czym należy pamiętać? 

Pamiętajmy jednak, że taki zabieg musi być przeprowadzony przez kompetentne osoby, w bezpiecznych i komfortowych dla pacjenta warunkach. Tylko wtedy uzyskamy zadowalające efekty. Jeśli więc  jesteśmy zainteresowani lipoliftingiem to koniecznie powinniśmy udać się na konsultację do doświadczonego i zaufanego lekarza.

Podsumowanie 

Lipofilling to innowacyjna metoda polegająca na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej za dużo, do takich, które chcemy wyeksponować. Pamiętajmy jednak, że taki zabieg musi być przeprowadzony z największą precyzją i przez kompetentne osoby. 

Zobacz więcej: toksyna botulinowa – zapobieganie zmarszczkom

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.